WYBRZEŻE REWALSKIE - REWAL
Góra strony

REWAL

      Rewal - stolica administracyjna Gminy Rewal. Położony nad samym morzem, swoimi walorami turystycznymi przyciąga wielu turystów i wczasowiczów, głównie w sezonie letnim.
      W innych porach roku w Rewalu wypoczywają turyści szukający ciszy i spokoju, ceniący spacery po plaży, szum morza czy widok morza podczas jesiennego sztormu. Szczególnie popularne stają się pobyty weekendowe i świąteczno-noworoczne.

Rewal Rewal
  Rewal

Taras widokowy
Łodzie rybackie Plac zabaw
  Rewal

      Bogata i zróżnicowana cenowo oferta noclegowa i gastronomiczna pozwala każdemu znaleźć ofertę dla siebie.
      Rewal, to nie tylko plaża. W czasie wakacji odbywa się tu wiele imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych dla dorosłych i dla dzieci.

      Urlopowy wypoczynek umilą spacery nadmorskim deptakiem, wieczorem oświetlonym stylowymi lampami. Taras widokowy na zachodnim krańcu Rewala jest doskonałym miejscem, do podziwiania morza i wspaniałych zachodów słońca.
      Ciekawym i godnym uwagi miejscem jest baza rybacka. Tam możemy podziwiać kutry rybackie, obserwować pracę ludzi morza i kupić świeżą rybę prosto z Bałtyku.

      Nowe chodniki i trasy rowerowe umożliwiają piesze i rowerowe wycieczki do pobliskich miejscowości.
      Udając się na zachód można dotrzeć do Trzęsacza natomiast wschodnie ścieżki zaprowadzą nas do Niechorza. Idąc drogą wśród lasów można po drodze odwiedzić latarnię morską.
      Spacery po plaży umożliwiają obserwację kilkunastometrowej ściany klifowego brzegu, który poddaje się niszczycielskiej mocy fal morskich.

      W ciągu kilku ostatnich lat Rewal stał się "centrum edukacyjnym". Jest tu przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, społeczne liceum ogólnokształcące i punkt wykładowy Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie.

Najlepiej oglądać w Internet Explorer - min. 4.0, rozdzielczość min. 800x600

Copyright H.A.P. 2000 - webmaster R.S.